Zásahy v roce 2023

(41)30.12.2023 - Záloha na stanici za PS Litoměřice

Na žádost KOPIS jednotka prováděla zálohu na vlastní stanici za PS Litoměřice, která zasahovala u utržené lodi pod Tyršovým mostem v Litoměřicích.

(40)29.12.2023 Asistence na hokejovém utkání - Litoměřice, Předměstí, Zahradnická 215/28

Jednotka prováděla požární dozor při hokejovém zápase Litoměřice - Jihlava.

(39)29.12.2023 Technická pomoc - Transport pacienta, Družstevní 1756, Litoměřice

Jednotka byla odvolána z monitoringu pod Tyršovým mostem na žádost ZZS k transportu pacienta do sanitního vozu z 5. podlaží panelového domu.

(38)29.12.2023 Technická pomoc - Monitoring utržené lodi, Velká Mlýnská, Litoměřice

Byli jsme přítomni pod Tyršovým mostem, kde bylo uvázané menší plavidlo, které se utrhlo i s molem od břehu. Její vyproštění bylo plánované po klesnutí hladiny, jak se také stalo. jednotka byla na místě jako záloha

(37)29.12.2023 - Technická pomoc, Lodní náměstí, Litoměřice

Jednotka prováděla čištění lodního náměstí od bahna, které naplavilo rozvodněné Labe. Dvěma vodními proudy jsme čistili náplavku a přilehlé objekty.

(36)25.12.2023 Technická pomoc - Protipovodňová opatření, Střelecký ostrov, Pobřežní, Litoměřice

I druhý sváteční den byl pro naši jednotku ve znamení pomoci. Na žádost města jsme vyjeli k vyklízení zázemí v areálu Litoměřického koupaliště. Na místě jsme vynášeli nábytek a spotřebiče do vyššího podlaží z důvodu možného zaplavení. Poté se jednotka přesunula k tenisovým kurtům, kde jsme byli nápomocni při balení a skládání nafukovací sportovní haly.

(35)25.12.2023 Technická pomoc - odstranění stromu, Pobřežní, Litoměřice.

Na žádost města Litoměřice jsme 25.12. ve spoluprácí s technickými službami vyjížděli k odstranění stromu v Pobřežní ulici v Litoměřicích. Při případném zaplavení oblasti by hrozilo, že by strom poškodil nedaleké přístavní molo. Strom jsme rozřezali a uklidli do přistaveného kontejneru TSM Litoměřice.

(34)24.-25.12.2023 Technická pomoc - Protipovodňová opatření, Polepy, Křešice

Na štědrý den a první svátek vánoční jednotka zasahovala v Křešicích u Litoměřic při stavbě protipovodňových hrází (PPO). Jednotka pomáhala jak s nakládáním hradidel a sloupů na sile v Polepech, tak s její samotnou instalací v ulici U Labe.

(33)6.12.2023 Asistence na hokejovém utkání - Litoměřice, Předměstí, Zahradnická 215/28

Jednotka prováděla požární dozor při hokejovém zápase Litoměřice - Prostějov.

(32)9.11.2023 Technická pomoc - Únik NL, Zdymadla České Kopisty


Dne 9.11.2023 jsme po 14. hodině vyjeli na likvidaci uniklých nebezpečných látek na vodní hladinu v Českých Kopistech. Pomocí zádových vaků jsme čistili břehy a plavební komoru pomocí roztoku vody a saponátu. Na místě již zasahovaly profesionální jednotky od dnešních poledních hodin. Na konci ramene řeky byla použita norná stěna a sorbent, který byl z vodní hladiny odebírán.


(31)3.11.2023 Požár - Průmyslové objekty, Muniční sklad Travčice


Naše jednotka se dnes zúčastnila taktického cvičení na požár průmyslového objektu u Travčic. Zajišťovali jsme doplňování vody a kyvadlovou dopravu.


(30)30.9.2023 Asistence na hokejovém utkání - Litoměřice, Předměstí, Zahradnická 215/28

Jednotka prováděla požární dozor při hokejovém zápase Litoměřice - Jihlava.


(29)26.9.2023 Dopravní nehoda - letecká, Letiště Roudnice nad Labem

Dnes jsme vyjeli na letiště do Roudnice nad Labem na taktické cvičení. Pomáhali jsme při transportu raněných a dále při vyhledávání "v rojnici" dalších možných raněných na území letiště. Dále jsme transportovali osoby, které byly podle metody START již označeny černou páskou.


(28)26.-27.9.2023 Technická pomoc - Požární asistence, Státní zámek Poskovice

Ve dnech 6. - 8.9. jsme na zámku v Ploskovicích dohlíželi na požární bezpečnost při filmovém natáčení. Jednotka byla po celou dobu připravena zasáhnout "sněhovými "hasicími přístroji, z důvodu omezení škod při případném hašení.


(27)16.9.2023 Asistence na hokejovém utkání - Litoměřice, Předměstí, Zahradnická 215/28

Jednotka prováděla požární dozor při hokejovém zápase Litoměřice - Prostějov.


(26)6.-8.9.2023 Technická pomoc - Požární asistence, Státní zámek Poskovice

Ve dnech 6. - 8.9. jsme na zámku v Ploskovicích dohlíželi na požární bezpečnost při filmovém natáčení. Jednotka byla po celou dobu připravena zasáhnout "sněhovými "hasicími přístroji, z důvodu omezení škod při případném hašení. Rovněž byl pro jistotu připraven jeden "D" proud.


(25)1.8.2023 Požár - Velké Žernoseky 180, Velké Žernoseky

Dne 1. září v 17:23 zazněl členům jednotky poplach na požár budovy. Jednotka byla po příjezdu připravena pomocí vysokotlakého zařízení dohašovat případné další nežádoucí hoření nábytku a vybavení bytu, které muselo být z bytu vyklizeno.


(24)28.-29.8.2023 Technická pomoc - Únik NL na vodní hladinu, Havraní ostrov, Lovosice

Dne 28.8. byl v 15:43 vyhlášen na žádost rybářů poplach. Nízká hladina kyslíku ve vodě měla za následek úhyn ryb. Ve spolupráci s HZS a dalšími dobrovolnými jednotkami jsme provzdušňovali vodu v rybníku na Havraním ostrově v Lovosicích. Pomocí dvou přenosných stříkaček a plovoucích čerpadel byly z Labe utvořeny dohromady čtyři vodní proudy, kterými jsme okysličovali vodu od pondělního odpoledne. Na místo se jednotka vrátila opět druhý den ráno a pokračovala v činnosti do odpoledních hodin.


(23)3.8.2023 Technická pomoc - Dětský den, Jezero Píšťany

Ve čtvrtek 3.8. jsme se podíleli na dni na Žernoseckém jezeře pořádaném chráněném bydlení Centrum sociální pomoci Litoměřice, p.o. . Vozili jsme návštěvníky na kánoích a zároveň jsme dohlíželi na bezpečný průběh. Poté jsme vytvořili oblíbenou pěnu, kterou jsme "nasněžili" na návštěvníky.


(22)2.8.2023 Technická pomoc - Dětský den, Pevnost Terezín

Ve středu 2.8. jsme jeli za dětmi na ArmyCamp do pevnosti Terezín, kde jsme prováděli ukázku hašení hořícího oleje. Ukázali jsme více způsobů hašení, jak ty správné, tak ty špatné, aby děti viděly co se stane, pokud budou při hašení postupovat špatně. Nechyběla ani teorie o práci hasičů, nebo ukázka vybavení.


(21)22.7.2023 Požár - Dopravní prostředky, Trnovany

22.7. v 18:02 byl jednotce vyhlášen poplach na požár kombajnu u obce Trnovany. Jednotka stažena před výjezdem.


(20)4.7.2023 Požár - Litoměřice-Předměstí, Za Plynárnou

V úterý 4.7. několik minut po půlnoci vyjela naše jednotka k požáru chatky v zahrádkářské oblasti za Litoměřicemi. Podíleli jsme se na hašení a následné rozhrabávání odpadu, doplňování vody a ve spolupráci s HZS a PČR z důvodu možného pohybu pachatele na místě události na transportu zraněné osoby špatně přístupným terénem k vozidlu zdravotnické záchranné služby. Jednotka se vrátila na základnu krátce před druhou hodinou ranní.


(19)24.6.2023 Technická pomoc - Požární dozor, Litoměřice, Střelecký ostrov

V sobotu 24.6 jsme prováděli požární dozor na akci BezvaFest, která se konala na Střeleckém ostrově v Litoměřicích. Po celý den členové jednotky procházeli celý areál a dohlíželi na požární bezpečnost. Celá akce proběhla bez potřeby našeho zásahu.


(18)17.6.2023 Technická pomoc - Dětský den, Litoměřice, Střelecký ostrov

V sobotu 17.6. jsme se zúčastnili oslav 11. výročí založení chráněného bydlení Centrum sociální pomoci Litoměřice, p.o. Po takřka celý den jsme nabízeli prohlídku techniky, členové jednotky dále vozili návštěvníky na kanoích, a hlavním bodem byla výroba pěny pro návštěvníky. Nechyběla ani ukázka od ZZS, nebo například potápěčský kontejner či kynologové z Libochovic. Akce se velice povedla a i my hasiči jsme si to velice užili.


(17)15.6.2023 Technická pomoc - Dětský den, Oparno

Jednotka vyjela za studenty Sšt Most Velebudice, kteří se účastnili odborného soustředění v Opárnu. Během přednášky jsme prezentovali činnost hasičů, přičemž jsme se zaměřili mimojiné na rozdělení jednotek požární ochrany nebo problematiku dopravních nehod, včetně nehod vozidel na hybridní či elektrický pohon. Studenti měli možnost se seznámit s vybavením a technikou, které používáme při zásahové činnosti. Druhá polovina přednášky byla ukázka vytváření pěny, po které si studenti po domluvě mohli vyzkoušet, jakou účinnost má vodní dělo proti demonstrantům, o kterém se blíže dověděli od PČR, v podání cisternové lafety. Tato přednáška nejenže přiblížila studentům realitu hasičů a jejich náročnou práci, ale také je motivovala k zamyšlení nad tímto povoláním. Věříme, že se díky nám stal pobyt pro studenty o něco zajímavější.


(16)13.6.2023 Požár - Litoměřice, Brožíkova č.p. 1915/10

13.6. v 15:44 byl vyhlášen jednotce poplach na požár odpadu v ulici Brožíkova v Litoměřicích. Po příjezdu na místo události jednotka doplňovala vodu do cisterny HZS, zatímco se ostatní členové jednotky vystrojili dýchací technikou a pomáhali při dohašovacích pracích a rozhrabávání.


(15)10.6.2023 Požár - Žitenice, Pohořanská č.p. 107

V sobotu 10.6. v 16:21 byl vyhlášen jednotce poplach na požár nízké budovy v Žitenicích. Po příjezdu a zahlášení družstva byl vydán pokyn velitelem zásahu vystrojit se dýchacími přístroji. Probíhalo hašení garáže společně s příslušníky HZS. Jednotka poté zůstávala jako dozor na požářišti do 22:00.


(14)5.6.2023 Požár - Litoměřice-Město, Novobranská č.p. 86/16

Jednotka se po příjezdu na místo události zahlásila VZ HZS PS Litoměřice. Ten nařídil aby se dva členové vyzbrojili IDP a vystřídali zasahující hasiče uvnitř budovy. Po vstupu do budovy jsme dostali za úkol provést průzkum sklepního prostoru, při kterém jsme nenašli žádnou osobu ani ohnisko požáru. Poté jsme použili přetlakový ventilátor k nucenému odvodu kouře z domu. Zároveň byla doplňována voda z CAS 30 do CAS 30 HZS PS Litoměřice. CAS 15 se po likvidaci vrátila zpět na základnu. CAS 30 jela doplnit vodu na HZS PS Litoměřice a vrátila se také na základnu.

(13)1. 6. 2023 Technická pomoc - Dětský den, Litoměřice, Svojsíkova 1842

Radost dětem jsme udělali na 5. základní škole v Litoměřicích. Dětem jsme ukázali vybavení cisterny, ale i osobní ochranné prostředky, jako například dýchací techniku, nebo speciální ochranný oděv proti bodavému hmyzu. Poté byla pro děti vytvořena pěna.

(12)19. - 21. 5. 2023 Technická pomoc - doplňování vody, Lovosice, Terezínská 1123

V pátek 19. 5. jednotka zajistila dopravu vody na stadion v Lovosicích na okresní soutěž hry Plamen, stejně tak ve dnech 20. - 21. 5., kdy jednotka dovážela vodu Tatrou na požární útoky.

(11)1. 5. 2023 Technická pomoc - Doplňování vody, Litoměřice, Liberecká 736/1

Na prvomájové pondělí se naše jednotka podílela na doplňování vody do parní lokomotivy. Již tradiční jízdy lokomotivy na trase Litoměřice - Most na Švestková dráze se bez velkého množství vody neobejdou a tak jsme rádi, že jsme i my mohli být součástí nevšední jízdy tzv. "Všudybylky"

(10)12. 3. 2023 Asistence na hokejovém utkání - Litoměřice, Předměstí, Zahradnická 215/28

Jednotka prováděla požární dozor při hokejovém zápase Litoměřice - Prostějov. Jednotka se vrátila zpět na základnu v 19:38.

(9)6. 3. 2023 Požár - Libochovany 166

Jednotka se po příjezdu nahlásila veliteli zásahu PS Litoměřice Po domluvě jednotka zahájila doplňování vody cisterny HZS. Po příjezdu druhého vozidla JSDH Litoměřice se čtyři členové vyzbrojili dýchací technikou, nástrojem hooligan a jedním dílem nastavovacího žebříku. Ihned poté šli dva členové do budovy střídat zasahující hasiče provádět hasební práce a rozhrabávání materiálu v půdním prostoru. Druhá skupina spolu s jedním členem HZS rozebírali ve vedlejší místnosti podlahu u komína, kde byla zjištěna zvýšená teplota termokamerou. Po rozebráni a uhašení členové strhávali vatovou izolaci zpoza doutnající střechy, kde byla taktéž naměřena vysoká teplota. Po likvidaci požáru se jednotka v dýchací technice podílela na vynášení shořelého odpadu a jeho vyhazování z okna, kde bylo prováděno další ochlazování. Dále se členové ve spodních patrech podíleli na přenosu nábytku a zařízení do jiných místností domu, které nebyly zasaženy vodou. Po ukončení zásahu jednotka pomohla se sbalením materiálu HZS Litoměřice a cestou na základnu doplňuje cisternu na PS Litoměřice.

(8)24.2. 2023 Záloha na stanici za PS Litoměřice

V 08:00 vyhlášena přes KOPIS záloha na vlastní stanici za PS Litoměřice, z důvodu dlouhodobého zásahu v obci Žalhostice, kde jednotka z PS Litoměřice zasahovala u úniku ropných látek do slepého ramena Labe. Konec zálohy byl ohlášen cca ve 12:00.

 

(7)23.2. 2023 Záloha na stanici za PS Litoměřice

Ve 12:00 vyhlášena přes KOPIS záloha na vlastní stanici za PS Litoměřice, z důvodu dlouhodobého zásahu v obci Žalhostice, kde jednotka z PS Litoměřice zasahovala u úniku ropných látek do slepého ramena Labe. Konec zálohy byl ohlášen cca v 16:00.

(6)22. 2. 2023 Asistence na hokejovém utkání - Litoměřice, Předměstí, Zahradnická 215/28

Jednotka prováděla požární dozor při hokejovém zápase Litoměřice - Prostějov. Jednotka se vrátila zpět na základnu ve 20:18.

(5)15. 2. 2023 Asistence na hokejovém utkání - Litoměřice, Předměstí, Zahradnická 215/28

Jednotka prováděla požární dozor při hokejovém zápase Litoměřice - Zlín. Jednotka se vrátila zpět na základnu ve 20:06.

(4)8. 2. 2023 Požár nízké budovy, Miřejovice 42,

8. 2. v 06:20 byl vyhlášen poplach na požár rodinného domu do obce Miřejovice. Po příjezdu na místo zásahu jednotka ohlášena veliteli zásahu. Na jeho žádost jednotka v DA vyjela zřídit čerpací stanoviště k hydrantu dle vlastního uváženi. Po neúspěšném pokusu hledání v okolí ulice Marie Majerové se jednotka s CAS30 přesunula po domluvě s KOPIS k nadzemnímu hydrantu na křižovatce ulic Kamýcká a Plešivecká. Přes KOPIS požádána hlídka PČR z důvodu řízení dopravy. Bylo zjištěno že hydrant není funkční. Proto se jednotka s CAS30 přesunula k nadzemnímu hydrantu do ulice Stránského ještě před příjezdem PČR, přes KOPIS nahlášena změna polohy pro PČR. Dále probíhalo dočerpávání CAS30, příjezd PČR a uzavření komunikace. Po příjezdu DA, CAS30 odjíždí zpět na místo zásahu, na čerpacím stanovišti zůstává DA. Po příjezdu na místo zásahu povolána přes velitele zásahu Správa a údržba silnic, z důvodu zledovatělé příjezdové komunikace. SÚS dojela po 45 minutách od žádosti. Strojník koriguje SÚS. Po ukončení čerpacího stanoviště se jednotka s DA vrací zpět na místo události. Členové v DT spolupracují na místě požáru na likvidačních a hasebních pracech, vynášení odpadu. Po likvidaci jednotka prováděla rozhrbávání a hledání skrytých ohnisek. Po pomoci s uklidem materiálu HZS se jednotka po domluvě s VZ vrací na základnu.

(3)1. 2. 2023 Technická pomoc - uvolněný plech na střeše, Jezuitská 3/16, Litoměřice

Jednotka byla stažena před příjezdem na místo události v 19:45.

(2)30. 1. 2023 Asistence na hokejovém utkání - Litoměřice, Předměstí, Zahradnická 215/28

Jednotka prováděla požární dozor při hokejovém zápase Litoměřice - Slavia Praha. Jednotka se vrátila zpět na základnu ve 20:05.

(1)7. 1. 2023 Asistence na hokejovém utkání - Litoměřice, Předměstí, Zahradnická 215/28

Jednotka prováděla požární dozor při hokejovém zápase Litoměřice - Vsetín. Jednotka se vrátila zpět na základnu v 19:36.