Mládež

Mladí hasiči,tehdy požárníci pracují ve sboru od roku 1980,a to družstvo dorostu,kteří se v roce 1982 probojovali do krajského kola.To se konalo ve dnech 17.9. -19.9.82 v Jílovém u Děčína a tady obsadili 6.místo.V tomto roce se dalo dohromady i družstvo mladších žáků.Jako vedoucí byli Václav Hotový a Josef Kekrt.Dorostence vedl Václav Moravec.V 83 roce byl vyjednán letní tábor pro děti ve Zruči u Plzně.Od následujícího roku probíhá přestavba hasičské zbrojnice,ale i přes to mládežníci plní čest sboru na soutěžích.Starší hasiči pro ně pořádají mikulášskou nadílku a vánoční besídku.Poté to s mládeží nebylo moc růžové,spousta jich přestala chodit a tak zůstalo opět to zdravé jádro,které se pravidelně zúčastňovalo Lovosické stříbrné proudnice.

Po revoluci se přihlásilo několik dětí a tak se kolotoč soutěží a hlavně tréninků rozjel na novo,jako vedoucí se stal Jan Mimra a Roman Havel.Pořádá se zájezd do hasičského muzea v Novém Oldřichově a letní tábor v Liticích u Blýževedel,kde jsme měli půjčenou chatu od restaurací na celý týden zadarmo.

V roce 1992 se uskutečnil další letní tábor,od koželužny v Holanech.Na soutěžích procházejí tak nějak podle nálady,jednou třetí,jindy čtrnáctí apod.V roce 1995 odběhli ZPV a do druhého kola hry Plamen už nenastoupili,protože se už nesešli.

V roce 1999 pořádáme pro děti našich členů maškarní bál,s vidinou náboru nových mladých hasičů,ale moc se jich nepřihlásilo.O rok později s příchodem Martiny Krucké,která se přistěhovala z Prahy,začíná mládež opět pracovat.

Na hasičských slavnostech v roce 2001 pod vedením pana Josefa Mikeše předvedli sekerkové cvičení,jinak se secvičují a jezdí na soutěže spíše na zkušenou,ale i tak mají dobré výsledky. Píše se rok 2003 a naše mládež se stmelila a na soutěžích si vede asi takto:2 x 1.místo, 3 x 2.místo, 2 x 3 a 4.místo a jedenkrát 5.místo.

V následujícím roce už máme 28 dětí,kteří se zapojili do celoroční činnosti a cvičí na soutěže,těm mladším pomáhají i ti co jsou u sboru déle.Starší žáci po dobrém výkonu vyhrávají okresní kolo hry Plamen a postup na krajský Plamen,který je Varnsdorfu a naši končí předposlední,tedy šestý.Za dobré výsledky následuje letní tábor na Lhotsku,kde jsou ubytováni v chatkách.Tohoto tábora se zúčastnilo 27 dětí.
V roce 2005 starším žákům uteklo první místo na Plamenu o jeden bod za Terezínem,ale jinak vyhráli putovní poháry Terezína ( plaketa ),Předonína a Bechlína.Rovněž mladší žáci si vedou velice dobře a obsazují většinou první a druhá místa.V roce proběhlo osm soutěží,kde starší byli jednou druzí jinak první,a mladší 3 x 1.místo,4 x 2.místo a jednou třetí.

A konečně rok 2006,tomto roce se našim opět velice dařilo,obzvláště starším žákům,kteří vyhráli v Předoníně okresní Plamen se 6 body a jeli do Chomutova na krajský kolo hry Plamen, kde s celkovým počtem 11 bodů vyhráli postup na mistrovství České republiky které se konalo v Liberci.Tady se ukázalo že se mají stále co učit a zlepšovat a skončili na posledním patnáctém místě.V Litoměřickém okrese jsou první družstvo starších žáků,kterým se podařilo na republiku dostat.V tomto roce proběhlo 12 soutěží pro mládež a starší jedenáctkrát vyhráli a jednou patnáctý,mladší z deseti soutěží vyhráli sedmkrát,třikrát druzí. Jinak tato mládež velice dobře spolupracuje,pomáhají si navzájem,samozřejmě že to mezi nimi občas zajiskří,ale jinač je to dobrá parta.Pořádají různé besídky,ukázky na táborech a dětských dnech,pomáhají na brigádách jako třeba sklizeň vína apod.,jezdí společně na výlety a letní tábory.

V následujícím roce 2007 se starším žákům znovu povedl postup na krajské kolo, které se konalo v Ústí nad Labem, kde obsadily páté místo. Postup na krajské kolo se podařil i družstvu dorostenkám, které se tento rok dali poprvé dohromady. S menšími problémy ve složení, ale za pomoci dorostenek z Terezína, si vybojovali postup na Mistrovství republiky konané ve Zlíně, kde obsadily 14. příčku. V tomto roce proběhlo třináct soutěží, z nichž bylo starší družstvo sedmkrát první, třikrát druzí, jednou třetí, jednou pátí a jednou sedmý. Mladší žáci obsadili dvakrát první místo, dvakrát druhé, dvakrát třetí, třikrát páté, třikrát šesté a jednou sedmé místo. Dorostenky dvakrát první, jednu třetí a jednou čtrnáctou pozici. Dorostenci jednu první a jednu čtvrtou příčku. V létě se znovu uspořádal čtrnáctidenní letní tábor pod vedením SDH Terezín, kde se všem moc líbilo. Jako již tradičně se v zimních měsících pořádala mikulášská a vánoční besídka, jezdilo se na výlety.

V roce 2008 se, co se týče technických disciplín, starší žáci umístili třikrát na první pozici, vyhráli tak putovní pohár na memoriálu Květoně Grunta. Jednou obsadili třetí místo a na okresní hře Plamen místo čtvrté, dorostenky místo třetí. V dorostencích se náš jednotlivec Martin Libjak probojoval do krajského kola, které se tentokrát konalo v Telci u Loun, kde znovu obsadil první místo, zajistil si tak postup na Mistrovství republiky v Trutnově, kde se celkově umístil na šestatřicátém místě. V branných závodech byli starší žáci třikrát na druhém místě, jednou na čtvrtém a jednou na jedenáctém místě. V protipovodňové připravenosti na šestém a desátém místě. Mladší žáci obsadili dvakrát třetí a dvakrát čtvrté místo a pak páté, šesté, osmé a deváté. V protipovodňové připravenosti šesté a desáté místo. V tomto roce jsme znovu vyrazili na výlety, tentokrát jsme byli v ZOO v Praze, na exkurzi v požární stanici v Roudnici nad Labem, společně jsme byli také v kině. O letní prázdniny se jelo znovu na čtrnáctidenní tábor, který se konal stejně jako v loni v Meziříčku. Přes zimu jsme trénovali teoretickou přípravu, základy první pomoci apod. Nesměla chybět mikulášská a vánoční besídka, nebo pokud napadl sníh, sáňkování u hasičárny.

Na jaře roku 2009, hned jak to počasí dovolilo, se s velkou vervou pouštíme do trénování. Na branné závody se jako vždy připravujeme pod památníkem Richard, technické disciplíny trénujeme na HZS v Litoměřicích nebo v Terezíně na place u Povodí Ohře, někdy i na dvoře u naší hasičárny. V tomto roce se uskutečnilo jedenáct soutěží. Starší žáci byli jednou první, třikrát třetí, jednou čtvrtí a jednou pátý. Na okresním kole se umístili na třetím místě. V dorostenecké kategorii se na prvních místech jako jednotlivci umístil Martin Libjak a Kateřina Truchlá. Na krajském kole hry Plamen v Mostě se Martin Libjak umístil na druhém místě, postoupil na Mistrovství republiky v Třebíči, kde se umístil na třiatřicátém místě. Mladší žáci byli v tomto roce dvakrát druzí, jednou pátý, šestý a sedmý. O letní prázdniny se znovu uskutečnil letní tábor, tentokrát u Orlické přehrady. V zimních měsících jsme v naší klubovně znovu uspořádali mikulášskou a vánoční besídku, dělal se i karneval, cvičila se teoretická příprava na braňáky.

V roce 2010 naše mládež pilně trénuje a dál se účastní hasičských soutěží, starší se umístili pětkrát na prvním místě, dvakrát na druhém, dvakrát na třetím a jednou na pátém a šestém místě. Na okresním kole hry Plamen v Dušníkách byli druzí. Mladší žáci byli třikrát na čtvrtém místě, dvakrát na šestém, dvakrát na sedmém a jednou na osmém místě. Jednotlivec Milan Truchlý se umístil na prvním místě. Velkou událostí tohoto roku byly Hasičské slavnosti, které se v Litoměřicích konaly již po páté. Slavnostního průvodu se účastnila i naše mládež. O letní prázdniny jsme na letní tábor vyrazili do Sedlic, na podzim jsme podnikly výlet do Chomutova do ZOO. V zimě se uspořádala tradiční Mikulášská a Vánoční besídka. Pod stromečkem děti našly nové proudnice a přilby na běhání a přání ježíška, ať se jim příští rok vydaří co nejlépe.

Rokem 2011 se dostáváme do letošní sezony, kdy se naší mládeži znovu podařil postup na krajské kolo, které se konalo 17. – 18. června ve Varnsdorfu. S pomocí tří starších žáků z SDH Brozany jsme úspěšně trénovali a cvičili všechno potřebné na závody, abychom na kraji předvedli jen to nejlepší. Na kraji jsme obsadili pátou příčku, což bylo pro děti trochu zklamání, protože jsme se cítili na lepší výsledek, i tak se ale nemáme za co stydět, snažili jsme se.

Fotogalerie - mládež

otevřít galerii Memoriál K. Grunta 18 - 19.5.2013
otevřít galerii Plamen 19 - 20.5.2012
otevřít galerii Memoriál K. Grunta 12.5.2012
otevřít galerii Memoriál K. Grunta 14.5.2011
otevřít galerii Úklid klubovny
otevřít galerii Bechlín 25.9.2010
otevřít galerii O putovní plaketu Jana Mimry 18.9.2010
otevřít galerii Brozany_2010
otevřít galerii Tábor_2010
otevřít galerii Plamen 22.5.2010
otevřít galerii Memoriál K. Grunta 15.5.2010
otevřít galerii Terezín 8.5.2010
otevřít galerii Předonín 2.5.2010
otevřít galerii I. část plamen 24.4.2010
otevřít galerii Křešice BZ 3.10.2009
otevřít galerii Výlet lodí do Vaňova 19.9.2009
otevřít galerii ZPV - O putovní plaketu Jana Mimry 12.9.2009
otevřít galerii Křešice 20.6.2009
otevřít galerii Memoriál K. Grunta 31.5.2009
otevřít galerii Plamen 24.5.2009
otevřít galerii ZPV - O putovní plaketu Jana Mimry 20.9.2008
otevřít galerii Čížkovice 22.6.2008
otevřít galerii Krajské kolo - Telce u Loun 14.6.2008
otevřít galerii Memoriál K. Grunta 7.-8.6.2008
otevřít galerii Předonín 10.5.2008
otevřít galerii Terezín 3.5.2008
otevřít galerii ZPV - Plamen, Brozany 2008
otevřít galerii Hřebeč
otevřít galerii Krajské kolo - Ústí nad Labem
otevřít galerii Křešice
otevřít galerii Memoriál K. Grunta
otevřít galerii Předonín 12.5.2007
otevřít galerii Plamen 2007
otevřít galerii Radobýl
otevřít galerii Terezín 21.4.2007
otevřít galerii Čížkovice 23.6.2007
otevřít galerii Soutěž (Republika - Zlín)
otevřít galerii Soutěž v Předoníně 12.5.2007
otevřít galerii Soutěž v Terezíně 28.4.2007
otevřít galerii ZPV - prví část hry "Plamen"
otevřít galerii Bechlín 2006
otevřít galerii Kraj Chomutov
otevřít galerii Plamen
otevřít galerii Předonín
otevřít galerii Třebušín